Poznaj naszą stronę i dowiedz się więcej o rolkach na śnieg SLED DOGS i snowskatingu.

 

FAQ

Najczęściej zadawane pytania
sled dogs snowskates Do you need any other equipment

Czy do korzystania z rolek na śnieg sled dogs potrzebny jest dodatkowy sprzęt?

Rolki na śnieg SLED DOGS to idealna propozycja dla zwolenników prostych, nie wymagających godzin przygotowań, dyscyplin sportu. Korzystając ze sprzętu marki SLED DOGS, poza ciepłymi rękawiczkami, ubraniami, które każdy z nas nosi w trakcie zimowych wypadów na stok oraz kasku, nic więcej nie potrzeba. Nie musisz już pamiętać o kijkach narciarskich, samych nartach, czy desce snowboardowej.

Rolki na śnieg SLED DOGS to nowa jakość uprawiania sportów zimowych – jedyne na czym należy się skoncentrować, to przyjemność płynąca z każdego zjazdu. Fun na stoku z rolkami SLED DOGS jest zatem czymś co warto przeżyć.

Mocną stroną rolek na stok jest również ich kompaktowość – są poręczne oraz bez problemu można je transportować (wystarczą na przykład plecaki – DOG HOUSE lub DOG APARTMENT dostępne także w naszym sklepie internetowym).

Wszystkim, którzy nabędą nasz sprzęt polecamy zaopatrzyć się w łatwe do nałożenia na płozy rolek osłonki, o nazwie DOGGIE WALKERS. Dzięki nim można chodzić bez obaw po każdej nawierzchni nie uszkadzając płóz.

rolkami SLED DOGS i osłonkami DOGGIE WALKERS, świat nowych sportów zimowych praktykowanych na stoku stoi przed Tobą otworem. Wypróbuj oferowany tylko przez nas sprzęt SLED DOGS!

Ile czasu potrzeba, aby opanować snowskating?

Kolejną zaletą rolek na śnieg SLED DOGS jest prostota użytkowania. Rolki na śnieg nie wymagają lat praktyki. Wystarczy jeden zjazd ze stoku, aby zrozumieć w jaki sposób z nich korzystać. Możliwość szybkiej nauki jazdy na rolkach na śnieg sprawia, że jest to sport zimowy dla każdego, nie tylko dla hokeisty czy łyżwiarza. Nie ulega jednak wątpliwości, że znajomość tych dyscyplin sportu znacząco przyspiesza naukę zjeżdżania na tym innowacyjnym sprzęcie. Umiejętności nabyte w trakcie jazdy na łyżwach sprawiają, że korzystanie ze śnieżnych rolek jest wręcz banalnie proste!

Z drugiej strony, jeśli do tej pory nie miałeś okazji, aby jeździć na łyżwach na lodzie, nie musisz się martwić ewentualnymi problemami podczas użytkowania rolek SLED DOGS. Korzystanie z nich jest całkowicie naturalne, wręcz intuicyjne, co sprawia, że lekcje u doświadczonego instruktora nie są koniecznością. Wystarczy chęć nauki oraz wsparcie przyjaciół, którzy mieli do czynienia z rolkami na śnieg. Taka kombinacja to przepis na sukces. Później jedyne czego będziesz potrzebować to czas, aby móc szlifować swoje nowe umiejętności, bo jak w każdym sporcie, praktyka to jedyny pewny sposób, by osiągnąć mistrzowski poziom. Trzymamy za Was kciuki!

sled dogs snowskates How long does it take to learn
sled dogs snowskates Is it possible to wax the Sled Dogs for more speed

Czy woskowanie ślizgów rolek sled dogs pozwala osiągnąć większą prędkość w trakcie zjeżdżania ze stoku?

Odpowiedź na to pytanie powinna usatysfakcjonować każdego miłośnika sportów zimowych czerpiącego przyjemność z szybkich zjazdów ze stoku. Tak samo jak w przypadku nart oraz deski snowboardowej, wosk może znacząco przyspieszyć jazdę na rolkach SLED DOGS i sprawić, że korzystanie z nich stanie się jeszcze bardziej ekscytujące. Jeśli jesteś uzależniony od adrenaliny oznacza to, że rolki na śnieg są tym, co musisz mieć. Warto jednak o czymś wiedzieć.

Kiedy temperatura na zewnątrz waha się między -10 a -2 º C, wosk jedynie nieznacznie poprawia poślizg rolek na śniegu. W takich warunkach nasz sprzęt sprawdza się doskonale nawet bez wosku. Jeśli nie wierzysz, musisz to sprawdzić. Jeśli raz spróbujesz zjechać ze stoku w naszych rolkach na śnieg, już nie będziesz potrzebować niczego innego. Zachęcamy Cię do wypróbowania naszego sprzętu!

Korzystanie z rolek na śnieg SLED DOGS na wyciągu narciarskim – czy jest to możliwe?

Zastanawiasz się, czy poradzisz sobie na wyciągach w rolkach SLED DOGS? Żaden problem. Nakładając na nogi nasze rolki, bez problemu możesz korzystać z wszelkiego rodzaju wyciągów narciarskich, spośród których najwięcej zwolenników mają wyciągi krzesełkowe. Korzystanie z nich jest dziecinnie proste. Siadanie na wyciągu krzesełkowym będąc zaopatrzonym w nasz sprzęt opanujesz w mig, zwłaszcza że tym razem nie będziesz mieć ze sobą (często przeszkadzających) kijków narciarskich. Musisz zapamiętać, że na krześle siadamy dopiero w momencie, gdy mamy pewność, że znajduje się ono dokładnie za nami. Po drugie, schodząc z krzesełka wyciągu, unieś palce stóp ku górze i następnie płynnie zsuń się z siedziska. Gotowe. Nic prostszego, prawda?

Niektóre stoki wyposażone są również w wyciągi gondolowe, które składają się z rozmieszczonych na linach wagoników. Siadając w nich pamiętaj o zabezpieczeniu płóz pokrowcem Doggie Walkers, który zabezpieczy sprzęt przed niechcianym uszkodzeniem.

Wyciągi orczykowy i talerzykowy też nie powinny stanowić dla Was problemu. Aby skorzystać z tego rodzaju „transportu” również nie trzeba odpinać rolek Sled Dogs i ponownie ich ubierać tuż przed zjazdem. Wystarczy usiąść na wyciągach swobodnie i rozłożyć równomiernie masę ciała (nie przechylaj się ani w tył, ani w przód), ugnij kolana, a rolki ułóż płasko. I po sprawie;) Powodzenia!

sled dogs snowskates Can I use Sled Dogs Snowskates onin the ski lift
sled dogs snowskates Can I use Sled Dogs Snowskates off piste

Czy z rolek na śnieg SLED DOGS można korzystać poza stokiem?

Rolki SLED DOGS to sprzęt unikalny i innowacyjny. Daje on możliwości, o których jeszcze kilka lat temu mogliśmy tylko marzyć, lecz i on wymaga odpowiedniej nawierzchni. Mając na uwadze komfort jazdy i bezpieczeństwo, należy pamiętać, że rolki na śnieg zostały stworzone z myślą o nawierzchni stoków o odpowiednio grubej i utwardzonej warstwie białego puchu. Nawierzchnia stoku powinna być mocna na tyle, aby udźwignąć masę Twojego ciała, abyś zjeżdżając na naszych rolkach na śnieg nie zapadał się pod swoim ciężarem.

Wprawdzie profesjonalni i zaawansowani snowskaterzy są w stanie bez najmniejszego problemu szusować po niemal każdej zaśnieżonej nawierzchni (co zresztą można podziwiać na zawodach sportowych i zamieszczanych w Internecie filmach), jednak w ich przypadku jest to możliwe wyłącznie dzięki doświadczeniu i wypracowanym umiejętnościom. Podejmując się jazdy na rolkach na przykład w parku czy na ulicy pokrytej śniegiem, należy mieć świadomość obowiązujących lokalnych przepisów oraz wziąć pod uwagę bezpieczeństwo swoje i innych osób. Zawsze też bądź świadomy podejmowanego przez siebie ryzyka.

Sporty zimowe wiążą się z ryzykiem upadku czy nawet wypadku, warto więc pamiętać o zachowaniu należytej ostrożności, która pozwoli Ci cieszyć się naszymi rolkami do jazdy na śniegu każdego dnia.

Bądź ostrożny, przestrzegaj zasad bezpieczeństwa, ubierz kask ochronny i ciesz się wolnością, jaką dają rolki na stok, SLED DOGS!

Jaką szybkość gwarantują rolki na śnieg sled dogs?

Czy prędkość jest czymś na czym zależy Ci najbardziej w sportach zimowych? Jeśli odpowiedź na to pytanie brzmi: tak, oznacza to że nie mogłeś trafić lepiej! Rolki do jazdy po śniegu zaprojektowane przez SLED DOGS dają poczucie lekkości, któremu towarzyszy możliwość rozwinięcia niewyobrażalnej szybkości. Jazda 30-60 km/h nie jest trudna do osiągnięcia dla większości właścicieli rolek na śnieg. Wszyscy, którzy mieli okazję jechać z tą prędkością wiedzą, że robi ona niesamowite wrażenie, które uzależnia. Rolki na śnieg to zatem MUST HAVE na stoku i kolejny powód, by pozostać na nim przez cały dzień. Doskonale, przecież sport to zdrowie!

Najlepsi z najlepszych są w stanie osiągnąć prędkość przekraczającą 100 km/h. Dotychczasowy rekord świata wynosi natomiast ponad 130 km/h, który uzyskano dzięki wsparciu skutera śnieżnego. Jest to niesamowite osiągnięcie, zważywszy na to, jak młoda jest to dyscyplina sportu, do której uprawiania potrzebne są jedynie oferowane przez nas rolki na śnieg SLED DOGS.

sleddogs snowskates how fast you can go
sled dogs snowskates top dogs

Sprzęt na śnieg dla każdego, także dla osób lubiących szybką jazdę

Rolki SLED DOGS to w tym sezonie MUST HAVE w sportach zimowych na śniegu w Polsce, między innymi dzięki prędkościom, jakie można na nich osiągnąć, trickom, jakie można wykonać i radości z jazdy.

A jeśli chcielibyście, aby ta frajda trwała jeszcze dłużej, zaopatrzcie się w oferowany przez nas wosk EASY WAX. Przy odpowiednich warunkach śniegowych jest w stanie utrzymać się na płozach rolek nawet cały dzień. Jest prosty w użyciu, świetnie się trzyma – czego chcieć więcej? Wypróbuj naszych produktów!

Sled Dogs i snowbike – dlaczego nie?

SLED DOGS i snowbike to idealne połączenie. Korzystanie z obu wynalazków jednocześnie nie stanowi najmniejszego problemu, wręcz przeciwnie. Jest to rozwiązanie, które może przypaść do gustu wszystkim szukającym nowości w kwestii zimowych aktywności.

Rolki i rower przeznaczone dla miłośników sportów zimowych z całą pewnością nie pozwolą Ci się nudzić w trakcie najbliższego wypadu w góry. Co więcej, będąc wyposażonym w taki sprzęt Twoja obecność na stoku nie umknie niczyjej uwadze.

sled dogs snowskates Can you use Sled Dogs with a snowbike
Sled Dogs Snowskates and environment

W jaki sposób rolki na śnieg chronią środowisko naturalne?

Jak się okazuje, poprzez decyzję o wyborze konkretnego sprzętu sportowego możemy aktywnie uczestniczyć w ochronie środowiska. Po pierwsze, w procesie produkcji rolek SLED DOGS wykorzystywana jest zdecydowanie mniejsza ilość materiałów niż w przypadku nart i desek snowboardowych.

Po drugie, produkcja rolek na śnieg SLED DOGS odbywa się na terenie Unii Europejskiej, co sprawia, że ilość wyprodukowanego przez środki transportu dwutlenku węgla jest zdecydowanie niższa, niż gdyby odbywała się ona na przykład w Chinach. Niższa emisja CO2 oznacza spowolnienie zmian klimatycznych, takich jak globalne ocieplenie, które prowadzi między innymi do topnienia lodowców. Co więcej, wybierając rolki a nie narty, podróżowanie staje się dużo łatwiejsze. Już nie potrzebujesz samochodu z dużym bagażnikiem, zamiast tego możesz wybrać transport publiczny, co również ma korzystny wpływ na środowisko naturalne.

Mogłoby się wydawać, że tego typu działania mają na tyle znikomy wpływ na otaczający nas świat, że są one praktycznie bez znaczenia. Jest to mylne przeświadczenie, ponieważ każdy, nawet niewielki gest w stronę Matki Natury pozwoli nam dłużej cieszyć się jej pięknem i korzystać z jej darów, na przykład w postaci pokrytych naturalnym śniegiem stoków.

Dołącz do naszej rodziny SLED DOGS, zapraszamy!

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług, dostosowania serwisu do preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych. Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia.

Ustawienie prywatności

Odwiedzając dowolną witrynę internetową, może ona przechowywać lub pobierać informacje w przeglądarce, głównie w formie plików cookie. Kontroluj swoje osobiste usługi Cookie tutaj.

Te pliki cookie pozwalają nam liczyć wizyty i źródła odwiedzin, dzięki czemu możemy mierzyć i poprawiać wydajność naszej witryny.

We track anonymized user information to improve our website.
  • _ga
  • _gid
  • _gat

Odrzucam
Akceptuję