fbpx

Poznaj naszą stronę i dowiedz się więcej o rolkach na śnieg SLED DOGS i snowskatingu.

KTÓRY MODEL ROLEK SLED DOGS JEST DLA MNIE NAJLEPSZY?

Oto szybki przegląd modeli rolek na śnieg i przewodnik, jak wybierać Sled Dogs odpowiednie dla swoich potrzeb.

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące naszych rolek na śnieg.

Dlaczego Sled Dogs nie są kompatybilne z dostępnym sprzętem do sportów zimowych?

ZUPEŁNIE NOWY SPRZĘT DO UPRAWIANIA SPORTÓW ZIMOWYCH

Buty zimowe: Bezpieczeństwo jest podstawą tego, co robimy w rolkach Sled Dogs, a tradycyjne buty zimowe po prostu nie zapewniają niezbędnego wsparcia kostki, aby bezpiecznie jeździć w nich po śniegu.

Buty narciarskie: Buty narciarskie są bardzo sztywne w swojej konstrukcji i przeznaczone wyłącznie do jazdy na nartach. Z kolei ta sztywność nie daje elastyczności wymaganej do osiągnięcia bezpiecznego i swobodnego ruchu, jaki wykonujemy na rolkach na śnieg Sled Dogs. Nasze rolki posiadają opatentowany system HardFlex, który pozwala z łatwością zjeżdżać ze stoku.

Buty snowboardowe: są wygodniejsze niż buty narciarskie, ale zapewniają stabilność tylko po zintegrowaniu z systemem wiązań deski. Bez wiązań nie uzyskasz wystarczającej kontroli oraz stabilności i łatwo możesz upaść!

Obuwie sportowe jest wysoce wyspecjalizowane: do gry w piłkę nożną przecież nie zakładasz baletek;) Idąc tym tokiem myślenia – buty narciarskie są zaprojektowane specjalnie do jazdy na nartach, buty snowboardowe – do jazdy na deskach snowboardowych. Z kolei rolki na śnieg Sled Dogs, tj. ultrawygodny but z systemem HardFlex, zintegrowany z krótką płozą – są zaprojektowane specjalnie do jazdy po śniegu. Dodajmy, że jeździsz w nich tak, jak na rolkach czy łyżwach – inne jest tylko podłoże.

Funkcje SLED DOGS

Oto czym charakteryzują się rolki na śnieg Sled Dogs:

  • Sztywna płoza + elastyczny but (system HardFlex) – przeciwieństwo nart (narty działają na zasadzie elastycznej narty i sztywnego buta)
  • Brak wiązań – wszystko stanowi jedną całość (but zintegrowany z płozą), tworząc unikalny design
  • Perfekcyjne dopasowanie – rolki na śnieg Sled Dogs są perfekcyjnie zaprojektowane i wykonane z milimetrową precyzją, zapewniając perfekcyjne dopasowanie każdego elementu sprzętu – nie ma tu miejsca na improwizację lub półśrodki. Dokładność wykonania gwarantują nasze kontrole jakości każdej rolki.

Rolki na śnieg Sled Dogs są przeznaczone wyłącznie do jazdy po śniegu. Jednocześnie są najbardziej zaawansowanym produktem do uprawiania sportów zimowych na świecie. Unikalny system HardFlex jest kluczem do jazdy po śniegu. Łączy odpowiednią elastyczność we właściwych, tak zwanych kluczowych miejscach buta, umożliwiając prawidłową jazdę po śniegu oraz gwarantując jednocześnie odpowiednią sztywność buta, dzięki czemu zyskujesz kontrolę i stabilność potrzebną na stoku.

Rolki na śnieg Sled Dogs zostały zaprojektowane specjalnie, aby wykorzystać Twoją wcześniejszą technikę jazdy na rolkach czy łyżwach i doświadczyć czegoś bardzo podobnego na śniegu!

Które rolki na śnieg powinienem wybrać? Wszystkie modele wyglądają bardzo podobnie! Jaka jest między nimi różnica i który z nich będzie dla mnie najlepszy? Wszystkie oferowane przez nas modele rolek Sled Dogs różnią się od siebie, choć dla niektórych osób mogą wyglądać podobnie. Posiadają jednak duże różnice w funkcjach i szczegółach (zresztą podobnie do tradycyjnych rolek).

Najbardziej przystępnym cenowo modelem rolek na śnieg Sled Dogs jest Halden – idealny dla początkujących miłośników jazdy na tym sprzęcie lub „hobbystów”, którzy zamierzają z niego korzystać tylko kilka godzin w tygodniu, wykonując podstawowe ruchy. Polecany jest także dzieciom ze względu na tzw. wielorozmiar (but rośnie wraz ze stopą dziecka).

Jeśli jednak jesteś bardziej zaawansowanym rolkarzem lub łyżwiarzem, na pewno będziesz chciał wybrać wyższe modele rolek Sled Dogs, typu Lunde, Hygen i K9 Rabid.

Spójrzmy zatem bardziej szczegółowo na poszczególne modele rolek Sled Dogs i ich funkcje!

HALDEN

Podążaj za swoim instynktem

Halden to model naprawdę wszechstronny. Posiada wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć zabawę na stoku. Model ten jest propozycją dla osób, które nie chcą przekraczać swoich limitów i korzystać z rolek na śnieg Sled Dogs hobbystycznie, amatorsko, okazjonalnie, bądź jedynie podczas krótkich wypadów w góry. Polecamy te rolki na śnieg również dzieciom, ponieważ są one dostępne w małych rozmiarach, z elastycznym noskiem, który dostosowuje się do rosnącej stopy młodych użytkowników (tzw. wielorozmiar, tj. but rośnie wraz ze stopą dziecka). Te rolki na śnieg będą dobre przez kilka sezonów, zanim dziecko z nich wyrośnie. Świetna inwestycja dla rodziców i początkujących snowskaterów!

Klamry: z tworzywa sztucznego

Materiał wierzchni: czarny / biały – bardziej miękki dla wygody poślizgu

Wkładka wewnętrzna: Dynamic Thermal Flexible Sizing

Pętla chwytająca: z przodu

Płoza: płaska ze stalowymi krawędziami

Zalecane dla: początkujących snowskaterów, dzieci

LUNDE

Jazda w świetnym stylu

Główną cechą rolek na śnieg Lunde jest niestandardowy wewnętrzny but wykonany z ultra miękkiego materiału z wyściółką, który zapewnia dodatkowe ciepło i komfort kobiecym stopom podczas chłodnych dni na stoku! Projekt jest również typowo kobiecy – wykonany w kolorze białym i transparentnym szarym, dzięki czemu łatwo dopasowuje się do różnorodnych damskich/dziewczęcych stylów odzieży zimowej. Unikalny – ze względu na zastosowany kolor – wzór srebrnego buta wewnętrznego jest widoczny przez transparentną szarą obudowę zewnętrzną i świetnie współgra z lśniącymi, aluminiowymi klamrami. Te rolki są szczególnie często wybierane przez panie (także łyżwiarki figurowe).

Klamry: aluminium z mikroregulacją

Materiał skorupy: biały / przezroczysty ciemnoszary – bardziej miękki dla wygody poślizgu

Wewnętrzna wkładka: system wyprofilowany ergonomicznie

Pętla chwytająca: przód, tył

Płoza: płaska ze stalowymi krawędziami

Zalecenie: kobiety i każdy, kto potrzebuje dodatkowego ciepła i komfortu

HYGEN

Wyprzedź wszystkich o krok

Model Hygen to wyższy model rolek Sled Dogs wykonany z nieco sztywniejszego materiału, dla zapewnienia dodatkowej stabilności na bardziej zaawansowanym poziomie jazdy. Rolki te polecamy stałym użytkownikom stoków narciarskich, którzy chcą doświadczyć pełni możliwości jazdy na tym sprzęcie i oczekują bardziej zaawansowanej kontroli. Dzięki Hygen będziesz mieć lepszą kontrolę przy dużych prędkościach, a twoja kostka będzie bardziej usztywniona, co dodatkowo ułatwi doskonalenie techniki jazdy.

Klamry: aluminium z mikroregulacją

Materiał skorupy: Transparent Racing Red – sztywniejszy, dla kontroli większej prędkości jazdy

Wkładka wewnętrzna: system wyprofilowany ergonomicznie

Pętla chwytająca: przód, tył

Płoza: płaska ze stalowymi krawędziami

Zalecane: technika jazdy na wyższym poziomie, szybka jazda

K9 Rabid

Najwyższa klasa

K9 Rabid to ultra wysoka wydajność dla zaawansowanych rolkarzy i łyżwiarzy oraz wszystkich osób, które pragną doświadczyć jazdy na najwyższym poziomie komfortu! Dzięki najnowocześniejszym funkcjom opartym na opiniach naszych profesjonalnych zawodników i freestylowców, te rolki na śnieg – jako jedyne spośród wszystkich modeli – posiadają amortyzującą wkładkę wewnętrzną, tzw. Shock Absorber. Ponadto wyposażone są w odwrócone aluminiowe klamry, doskonałe do ostrych skrętów oraz formowalny liner wewnętrzny z pianką Ultralon – dla zaawansowanego wsparcia kostki, idealnego dopasowania i pełnej kontroli! K9.02 to nasz najlepszy, najwyższy model: polecamy go wszystkim osobom, które chcą odkryć – i opanować na poziomie mistrzowskim technikę jazdy na rolkach na śnieg! Materiał skorupy jest tylko nieco miększy w porównaniu z modelem Hygen, aby umożliwić swobodniejsze ruchy kostki. W połączeniu z najwyższej jakości wyściółką i wyjątkowo szerokim paskiem mocującym, zapewnia użytkownikowi najlepszą kontrolę i szybkość reakcji podczas jazdy. Wejdź na wyższy poziom z modelem K9 Rabid – wypróbuj sam i poczuj różnicę w jeździe!

Klamry: odwrócone z aluminium z mikroregulacją

Materiał powłoki: biały / przezroczysty ciemnoniebieski – średnio twardy

Wkładka wewnętrzna: formowalna pianka Ultralon

Pętla chwytająca: przód, tył

Płoza: płaskie ze stalowymi krawędziami

Zalecane: jazda na najwyższym poziomie, szybki poślizg

Informacje od naszych zawodników

W przypadku naprawdę szybkiej jazdy na rolkach Sled Dogs niektórzy z naszych najlepszych snowskaterów wybierają Hygen, podczas gdy większość zawodników decyduje się na jazdę w modelu K9.02. Chodzi o osobiste preferencje. Zasadniczo, jeśli wolisz po prostu szybką jazdę i nie jesteś tak zainteresowany trikami i techniką, tj. skręcaniem i skakaniem, to Hygen mogą być najlepszym wyborem dla Ciebie.

Jeśli poważnie myślisz o jeździe na rolkach na śnieg w „pełnym spektrum”, prawdopodobnie skorzystasz z rad naszych zawodników, którzy twierdzą, że dodatkowe cechy K9 są warte każdej inwestycji: w końcu te dodatkowe cechy K9.02 powstały w wyniku opinii i wskazówek od naszych najlepszych jeźdźców/zawodników!

Warto wiedzieć, że zarówno w modelach Hygen, jak i K9.02 możliwe jest osiągnięcie prędkości powyżej 100 km/h przy wysokiej wydajności i stabilności *. Halden i Lunde nie są przeznaczone do prędkości wyższych niż 60 km/h **. Halden i Lunde są zaprojektowane tak, aby były jak najbardziej przyjazne dla początkujących i tak zwanych zwykłych użytkowników.

KUP TERAZ

* Modele rolek na śnieg Hygen i K9.02 zostały przetestowane przy prędkościach powyżej 100 km/h przez doświadczonych, profesjonalnych zawodników – na przygotowanych stokach. Wszystkie aktywności związane z uprawianiem sportów zimowych wiążą się z nieodłącznym poziomem ryzyka, a znajomość swoich umiejętności i ograniczeń, a także stoku, jest istotną częścią podejmowania decyzji i zarządzania własnym ryzykiem. 100 km/h + podano tutaj jako wskaźnik możliwości produktu, a nie użytkownika. Użytkownicy są odpowiedzialni za własne bezpieczeństwo i określanie własnych możliwości.

** Modele rolek na śnieg Halden i Lunde zostały przetestowane przy prędkościach do 60 km/h przez doświadczonych zawodników – na przygotowanych stokach. Wszystkie aktywności związane z uprawianiem sportów zimowych wiążą się z nieodłącznym poziomem ryzyka, a znajomość swoich umiejętności i ograniczeń, a także stoku, jest istotną częścią w podejmowaniu decyzji i zarządzaniu osobistym ryzykiem. 60 km/h podano tutaj jako wskaźnik ekstremalnych możliwości produktu, a nie użytkownika. Użytkownicy są odpowiedzialni za własne bezpieczeństwo i za podejmowanie decyzji o własnych możliwościach, a także za przestrzeganie zasad dotyczących jazdy na stokach i bezpieczeństwa innych użytkowników. Początkującym i tak zwanym zwykłym użytkownikom zaleca się maksymalne ograniczenie prędkości i zwiększenie jej dopiero po opanowaniu podstawowej kontroli, bezpiecznego zatrzymywania się i świadomości nachylenia stoku. Wszystkim snowskaterom zaleca się jazdę na rolkach na śnieg tylko na poziomie własnych umiejętności i przy zachowaniu kontroli przez cały czas użytkowania sprzętu.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług, dostosowania serwisu do preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych. Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia.

Ustawienie prywatności

Odwiedzając dowolną witrynę internetową, może ona przechowywać lub pobierać informacje w przeglądarce, głównie w formie plików cookie. Kontroluj swoje osobiste usługi Cookie tutaj.

Te pliki cookie pozwalają nam liczyć wizyty i źródła odwiedzin, dzięki czemu możemy mierzyć i poprawiać wydajność naszej witryny.

We track anonymized user information to improve our website.
  • _ga
  • _gid
  • _gat

Odrzucam
Akceptuję